Çocuğumla Okuyorum Annem ve Ben

“ÇOCUĞUMLA OKUYORUM ANNNEM VE BEN”

KİTAP OKUMA PROJESİ’NDE

ANNELER VE ÇOCUKLARI BİRLİKTE OKUDULAR VE YARIŞTILAR

“Çocuğumla Okuyorum Annem ve Ben” kitap okuma projesindeki amaç; anneleriyle birlikte katılacakları bu proje sayesinde, eğitimin ana unsurlarından olan ebeveyn ve çocukların iletişimini canlı tutmak ve aile içi iletişimi geliştirmekti. Projeyi hazırlayan ekip, bu sayede çocuklarımızın okuma alışkanlıklarının sürekli ve zevkli hale gelmesine katkı sağlamayı hedeflediler. Proje, Çağlayan İlköğretim Okulu koordinatörlüğünde, Kâğıthane Kaymakamı Sayın Ahmed Akın VARICIER’in desteği ve Kâğıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ ve Başkan Yardımcısı Sayın Mevlüt ÖZTEKİN’in de katkılarıyla hayata geçti.

“Çocuğumla Okuyorum Annem ve Ben” kitap okuma projesi için, Mavisel Yener’le birlikte yazdığımız Kayıp Kitaplıktaki İskelet, Kırmızı Şemsiye, Kuş Uçtu Şiir Kaldı ve Ay Kaç Yaşında, Şiirimi Kedi Kaptı ve Mavisel Yener’in Mavi Zamanlar başlıklı kitapları seçilmişti.

Anne ve çocuklar, aynı kitapları okudular. Önce birbirleriyle değiştirdiler, daha sonra okullar arası değişim yaptılar. Şiirler ezberlediler, oyunlar hazırladılar. Sonunda, 4 Ocak 2012 Çarşamba günü Kâğıthane nikâh salonunda yapılan etkinlikte,  kitaplarımızı okuyan öğrenciler ve anneleriyle, biraraya geldik.

Sahnede anneler ve çocuklar birlikte şiirler sundular, Kırmızı Şemsiye’den bir sahne oynadılar. Aynı gün, şiir ve öykü atölyeleri düzenlendi; yine anne-çocuk birarada, kendi şiirlerini ve öykülerini yazdılar. Bu çalışmaların içinden seçilen metin ve şiirler,  kitaplaştırılarak projenin geleceğe kalması sağlandı. Proje ile ilgili yazım aşağıda... 

Projeyi yapanları ve gerçekleştirenleri kutluyorum.


+ 1
+ 0

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.