Uluslarlarası bir ödül

Ödül almak her zaman hoştur; insana, o güne kadar harcadığı emeğin ve zamanın boşa gitmediğini, çalışmalarının fark edildiğini ve takdir edildiğini hissettirir.

9-11 Mayıs Osmangazi Üniversitesi'nin düzenlediği, "Çocuk ve Gençlik Edebiyatında Aytül Akal Sempozyumu" başlıbaşına böyle duygular uyandırmıştı içimde.  Bir de uluslararası ödülün heyecanı eklenivermesin mi bu güzel duygulara!

Önceki yıllarda Almanca ve Farsçaya da çevrilmis olan "Kitap Canavarı" adlı kitabımın Doç. Dr. Tamilla Abbashanlı-Aliyeva aracılığıyla Azerbaycan Türkçesine uyarlanmasının ardından "Vektör" Uluslararası İlim Merkezi tarafından Azerbaycan'dan yollanan ödül, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hasan Gönen tarafından tevdi edildi.

Merkezin Başkanı Sayın Prof Dr. Elçın İsğenderzade, Uşaq Edebiyyatına Xidmet Uluslararası Ödülü ile birlikte yolladığı Türkçe mektubunda şöyle sesleniyor: "Vektör Uluslararası İlim Merkezinin Komisyon kararı ile Sizin Türk Dünyası Kültürüne büyük zahmet verdiğinizi nazara alarak ödül vermeyi kararlaştırdı ve biz de o ödülü Size gönderiyoruz."

Sevindim, onurlandım. Yeni yapıtlarla yaşama açılmak için sabırsızlandım.

Değer bilenlere ve takdir edenlere sonsuz teşekkürler…

 

Ödül Töreni Kredo - Azerbaycan

+ 4
+ 0

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.