Süper Etkinlik

Uluğbey-2Uluğbey-1

Kitaplarım okuyan öğrenciler ille de yüz yüze buluşmak isterler. Evet ama, yazar kendini daha klonlayamadı ki! :) Mayıs sonuna kadar günler dolu. Bu nedenle, bir öğretmen telefon edip de 6. sınıf öğrencilerinin Süper Gazeteciler'i okuduğunu söylediği anda, nefesimi tuttum. Eyvah... Ne diyeceğim şimdi? Günümün kalmadığını nasıl söyleyeceğim? 

Kendisi de yazar olan Funda Bahçeci idi telefondaki. Yazarların çektiği zamansızlık derdini çok iyi anlıyormuş meğer, o yüzden yaratıcılığını kullanıp davet etmek yerine telefonda söyleşi yapmayı düşünmüş :)) Beni de öğrencileriyle telefonda buluşturmak için aramış.

Harika!

Telefonda söyleştik. İlk öğrenci öyle heyecanlıydı ki, sorusunu unuttu. Pek hoştu. Onlar sordu, ben yanıtladım. İş yerinde masamın başında, yorulmadan, zaman kaybetmeden...

Çok teşekkür ederim bu söyleşiyi düşünen ve gerçekleştiren öğretmene. Üstelik aynı dakikalar içinde fotoğraf da çekip yollamış ya, şaşkım kaldım bu dakikliğe.

İşte bu haber blogda paylaşılır dedim. Belki başka öğretmenler de bu icadı kullanır, kim bilir:))

 

*Özel İstek Uluğbey Okulları-İstanbul 


+ 7
+ 1

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.